Am pierdut definitiv lupta cu fakenews
Ieri am avut o intervenție la postarea unei foste profesoare de-ale mele din liceu, logică și psihologie. O tipă de care mi-a plăcut foarte tare în liceu, pentru că era smart, ne punea sa gândim și, cumva, deși termenul nu era popular la noi, ne îndemna să gândim critic și cu capul nostru. Doar că… [mai mult]
cata
„Cu prostul care n-are şcoală
Te lupţi puţin şi-ai câştigat.
Dar duci o luptă colosală
Cu prostul care are şcoală!” 🙂