Câteva chestii mișto (2)
Pentru că primul articol de genul ăsta a avut succes, am zis să îi mai dau o șansă și mai fac aici un rezumat de chestii mișto pe care le-am descoperit în ultima vreme. Mișto sau utile, veți vedea. Un vlog nou de găteală. Gabriel a început cu bucătăreala la mișto, făcând niște live-uri din… [mai mult]
Alex
Deconectandu-ma de realitatea pe care o trăiesc eu, concentrandu-ma strict pe mesajul tau, as putea trage concluzia că virusul a afectat deja o vasta majoritate a populației și că mortalitatea ar fi peste 50%. Cred în virus, înțeleg ca mor oameni indiferent de starea de sănătate, de statul social și material, dar nu vad de unde panica asta, nu voi intra in cifre, analize statistice, etc. Îți recomand să studiezi politica de prevenire a unor state civilizate, de exemplu Norvegia.