E foarte scump să fii mai bun
Am mai spus undeva că toată partea cu românii și reciclarea este abordată total greșit. Eu, care reciclez și colectez selectiv, sunt bătut pe cruce dacă arunc cumva sticla în tomberonul de sticlă, dar în pungă de plastic. Nu se face așa ceva, e împotriva bunului simț, trebuie să iau puncte de penalizare cetățenească. Pe… [mai mult]
Vechiul brad de plastic l-am tinut vreo 12 ani. Am cumparat altul pentru ca se saturase nevasta-mea de el. Actualul are deja doi ani. Sper sa il tin zece ani, desi nu pare a fi facut la fel de solid ca vechiul. Eu zic ca ies pe plus si la poluare si clar la bani. Plus ca nu o iau razna curatind covoarele de ace.
Simona
Cine este atent va observa că boala a ajuns starea de fapt obișnuită. Sănătatea este o opțiune pentru care dacă vrei să o atingi trebuie să depui efort, să ai determinare să te informezi și să lupți. Citeam zilele trecute că introducem în noi peste 200 de chimicale și metale pe zi prin ceea ce bem, ce mâncăm, ce respirăm, ce punem pe corp (machiaje, săpun, șampon, deodorant, vopsea de păr…) ceea ce duce la infertilitate și boli. Probabil cei care consideră că suntem prea mulți pe planetă au motive de bucurie și poate chiar contribuie la toate acestea.