Procesul de învățare
Recunosc că am folosit copilul ca material de studiu, încă de la naștere până acum, în primul an de școală. M-a fascinat și încă mă fascinează (încă stau cu minutele și ma uit la ea când doarme) minunea vieții, a creșterii și dezvoltării și definirii unui mic om, dintr-un om și mai mic. Dintre toate… [mai mult]
Irinoush
Uita-te, absoarbe-o, caci va veni ziua cand va suferi, cea mai cumplita din toate zilele de pe pamant, cand o vei dezamagi, cand toata dragostea ta nu va putea sa-i stearga lacrimile, dar atunci va avea ceea ce ai invatat-o, si va merge mai departe, mai buna, si inima ta va sta sa plezneasca de bucurie!