Articole despre: Romania

ca la noi

Să ţinem minte Londra 2012!

Da, să ţinem minte olimpiada de la Londra din 2012. Pentru că din punctul meu de vedere este ultima în care urcăm pe podium. Nu contează că o facem la gimnastică, sabie, haltere sau tir. Tocmai din cauza asta ar trebui felicitaţi toţi sportivii care ne-au reprezentat anul acesta. Buni sau răi, au dus numele… [mai mult]

Yamasha

Sa speram ca nu se va ajunge la asa ceva. Probabil ca am ajuns ca tara de mana a 3 a, dar uita-te la africanii aia care alearga de rup pamantul.

andreiu

Și avem Ford B-Max

Ieri la Muzeul Național de Artă Contemporană a fost lansat primul model produs de fabrica Ford la Craiova. B-Max se numește și a fost dezvăluit publicului de un număr de magie executat de Andi Moisescu. Modelul B-Max își dorește să câștige rapid simpatia clienților, el fiind gândit ca un înlocuitor al modelului Fusion, dar care… [mai mult]

stefan

o fi revolutionar sistemul de deschidere a usilor, dar este si sigur? stalpii protejau pasagerii in cazul unui impact lateral, acum cine ii protejeaza?

Diana Leonti

Am vazut si un reportaj despre acest subiect, mi se pare ca are un design foarte dragut si este o masina practica 🙂

atitudini

Un mic exerciţiu de imaginaţie

Să presupunem că la un moment dat jandarmii vor refuza să se mai opună huliganilor din centrul capitalei şi nu numai lor, ci tuturor manifestanţilor. Nu vor mai apăra siguranţa cetăţeanului, ca să folosesc un clişeu. Să spună că şi ei au fost afectaţi cu vârf şi îndesat de măsurile de austeritate luate de tandemul… [mai mult]

mișto

Gandim inainte sa dam like?

O sa ma leg de doua articole aparute pe bloguri in ultimele zile. Unul e cel al lui Adrian Ciubotaru despre batutul a doi pusti la mall si al doilea este cel al Sabinei despre cum poti face inchisoare daca postezi ceva aiurea pe facebook. La primul nu o sa dau link din principiu dar… [mai mult]

Elena Albu

Exact la ceva asemanator meditam zilele anterioare… Mă bucur să văd că și tu te întrebi cată rațiune pun oamenii în a da ,,like,, pe FB!

ca la noi

La posta nu sunt timbre

Da, se intampla in Romania 2011, in Bucuresti, mai exact la oficiul din crangasi. Dupa ce am stat jumate de ora la o coada interminabila, ajung in fata si sunt expediat rapid de o tanti mai mult decat sictirita : „A, n-avem timbre! Mergeti in Giulesti sau la Lujerului!” Initial am crezut ca e misto,… [mai mult]

Anda

As adauga si RATB-ul pe lista neagra. Pentru ca nu poti sa-ti iei doar o calatorie decat achizitionand plasticul in valoare de 7 lei, iar daca ai facut greseala sa ai incredere in ei acum cativa ani, cand au introdus plasticele, si ti-ai facut un abonament nominal, acum sunt doar vreo 3 locatii in tot Bucurestiul in care iti poti transforma plasticul in buletin electronic (adica sa incarci doar cate o calatorie). Si daca incerci sa afli mai multe informatii de la stimabilele angajate sa faca asta, nu ai sanse sa obtii prea multe. Oricum, nu pe un ton amabil.

andreiu

Vernisajul unei pasiuni

Aseara am putut fi partas la inaugurarea unei chestii misto si anume expozitia unui economist pasionat de fotografie. Vinovatul principal este Doru Panaitescu, brailean de-al meu, care nu se dezlipeste de aparatul foto nici daca se anunta sfarsitul lumii. Astfel, el s-a decis sa scoata in print cateva fotografii facute de-a lungul expeditiilor din campania… [mai mult]

Ramona

ce proiecte interesante fac brailenii mei 🙂 Bravo!

ca la noi

Reprezentarea lui Dumnezeu, a dracului de profitabila

Bun, tocmai s-a incheiat la Iasi tampenia aia cu imbulzit pentru pupat niste moaste amarate. In afara faptului ca nu inteleg sensul pentru care te-ai calca la propriu in picioare sa pupi niste oase, a zis bine cineva pe twitter ca oricine ajunge acolo, oricat de sarac ar fi, lasa minim 10 lei pentru bunastarea… [mai mult]

Andrei

da mai, da trebuia sa ma insor ca sa ma pot infrupta din darurile bisericii :))

Stefan Murgeanu

vezi ce succes aveai daca faceai un seminar teologic in loc de Marketing… 😀

andreiu

Servicii secrete in MIDOCARavana

Vinerea trecuta am avut onoarea de a fi arestat de serviciile secrete de la Midocar. Am fost supus la chinuri groaznice fiind obligat sa ma joc pe PlayStation si sa ma dau pe net de pe o tableta Prestigio. Am avut insa norocul ca nu a trebuit sa sufar singur ci alaturi de Hoinaru, Raluxa,… [mai mult]

andreiu

Drumetie prin Ardeal

Stiu ca scriu cam tarziu articolul despre ce am facut in week-end-ul trecut, dar am fost sabotat de tehnica. Pe romaneste,al meu blog a fost picat si acum incepe sa-si revina incet incet. Revenind. In sfarsitul de saptamana trecut am  plecat cu noaptea in cap spre Cluj, la invitatia lui Andrei Crivat si cu ideea… [mai mult]

Marius

Si despre Sibiu nimic?

atitudini

De mortuis nihil nisi bonum

Guest post scris de catre Daniel Grigore, content manager la Intact Interactive   „A murit stiristul Ceausestilor”! Asta am citit de dimineata pe site-ul unuia dintre principalele cotidiane din  Romania. Macar ziarul cu pricina a dat cateva informatii cu privire la locul unde se tin funeraliile si la slujba de inmormantare. Restul s-au limitat la… [mai mult]

Kriogen

Ca bine zici, trebuie sa judeci omul nu faptele…