Aici e clubul nostalgicilor?
DA, dar nu mai e ce-a fost! Nu știu dacă e vreo boală sau ceva specific nației noastre, dar încep să nu mai pot cu atâta nostalgie, cu atât tânjit după vremurile trecute, când ce bine era și ce frumos față de acum. Se mânca bine, se trăia bine, se futea bine, avea berea alt… [mai mult]
Emil
Nici macar berea nu era mai buna, ci doar ni se parea mai buna. Ursus de acum e mai buna de cea de acum 15 ani.
Acum 15 ani puteam bea fara probleme bere la pet, acum nu ma mai ating de ea. Era mai buna pe vremuri? Nicidecum!