andreiu

Trebuia

Trebuia să ajung pe la dentist, să dau piatra jos. Trebuia să mă duc să fac revizia la mașină, că am aproape 15.000 Trebuia să duc și niște covoare la spălat Trebuia să ies la bere cu niște oameni pe care nu i-am văzut de mult Trebuia să mă duc să cumpăr o bicicletă fără… [mai mult]

Ioana

Trebuia sa organizez prima zi de nastere a lu’ copila miu cu toata familia.
Trebuia sa iesim pestr tot (parinti, natura,.orase), odata cu venirea primaverii.
Trebuia sa ma spuc de cursuri de programare pt incepatori

Acum sunt puse pe hold, in alta forma sau anulate. Dar e ok, viata merge inainte.

GabrielBianu

Foarte bine punctat!
De cand cu carantina, nu mai am un bec ars, am schimbat bateria la bucatarie, o aveam in plan de vreo 3 luni 🙂 De curatenie nu mai zic, nu este zi sa nu dau macar cu o carpa.

andreiu

Acum e momentul pentru digitalizare

Dacă tot suntem în situația de izolare, acum ar fi un moment bun pentru digitalizarea multor companii care până acum au zis că nu au nevoie de internet și online, că merge bine treaba offline. Afaceri mai mari sau mai mici, sunt destui manageri fără viziune, care acum se gândesc cât de bine ar fi… [mai mult]

Alex Manoiu

Ar fi bine sa se digitalizeze tot ce inseamna institutie de stat. Astfel poate scapam si noi macar de 10% din pile si angajam si noi macar 2-3 specialisti pe bune.

wpdevel

@Phaff – Stii ce e aia foame?

andreiu

Un exemplu de comunicare de criză: Vodafone

Am primit comunicatul de la Vodafone, cel transmis de către CEO, pentru angajați și clienți, în care asigură că e totul bine, că au luat măsuri de protecție ( de exemplu, au mutat toată activitatea de customer care în afara biroului) și că sunt implicați, prin Fundația Vodafone, în susținerea națiunii, în aceste momente complicate…. [mai mult]

andreiu

Lipsa de leaderi

Mă uitam la cum desconsideră toată lumea măsurile recomandate de autorități și cum sâmbătă a fost măcel prin oraș, prin parcuri, pe la păduri, la grătare. Peste tot, ce să mai. Discutam cu niște intelectuali rafinați pe un grup operativ, că singurii papagali care stau izolați în casă suntem ăștia, activi pe internet, care ne… [mai mult]

Razvan

Nu era mai ok dacă scriai totuși lideri? E stresant titlul cu leaderi… :))

Eu

Bula celor care stau in casa are aceeasi dimeniune cu bula celor care vor schimbare in Romania, asa ca sanatate si noroc, pentru scapa cine poate!

andreiu

Acum e momentul în care se vor vedea relațiile construite pe încredere și respect

E complicat, momente grele, totul e pus pe hold, nu mai face nimeni nici un pas, toți așteaptă ceva. Nu știm ce, dar ceva. În toată harababura asta, cei care vor avea de câștigat sunt cei care au construit o relație de încredere, de respect și de seriozitate cu clienții, nu cei care au vânat… [mai mult]

andrei

yo, bai, am sa platesc locul rezervat in gradinita, inca n-am discutat. de obicei, la noi nu se platesc mancarea si atelierele pentru zilele cand lipsim. locul se plateste, ca si gradinita are costuri fixe, salarii de platit, utilitati, chirie. nu stiu cat, probabil aprilie o platim. vedem dupa ce va fi

Diana

Salut,
Indraznesc sa te intreb: ce faci cu gradinita fetitei? Platesti in continuare taxa integral si daca da, pt cat timp? Pana in iunie? Iulie? Multumesc pt raspuns

andreiu

Câte joburi vedeți în acest anunț?

Pentru că vin vremuri complicate, apar anunțurile de angajare pentru oameni care să execute super multe sarcini, pe super puțini bani. Nu e nouă procedura, doar că acum va exploda. Cum ar fi acest anunț, de mai jos: Deci tre să faci și secretariat, și evenimente și marketing și content management și campaign management și… [mai mult]

dan

probabil ca motivul este sa te dea afara de fapt si atunci spera sa apara vreun mort de foame caruia sa-i ia ochii cu 700€, apoi ii pui jugul de gat si il trimiti sa-ti ia si copii de la scoala, ca e aproape.

tndb

potoliti-va mah, asta e un job de student

andreiu

Câteodată cred că nu merităm nimic

Cei de la teatrul Țăndărică fac o chestie foarte, foarte mișto și transmit teatru de păpuși în fiecare zi, la ora 10:00, câte o piesă înregistrată. Ieri a fost Cei Trei Purceluși, piesă care a avut niște probleme cu sunetul, dar fiind o chestie improvizată, o poți suporta o oră. În fine, nici nu contează… [mai mult]

Bucur

Daca stai sa analizezi fiecare tampit o iei razna…

Andi

Aceeași chestie foarte mișto o face și Opera Comică pentru Copii, tot pe Facebook

andreiu

Pierderi

„Mă duc prin piață să văd ce face țiganca mea, că n-am trecut de mult pe la ea – Vezi că a murit, nu ți-am zis, că te supărai!” Țiganca mea era tanti Ioana, o florăreasă de la care am luat flori de prin clasa 1 până anul trecut. A fost alături de mine cam… [mai mult]

andreiu

Mulțumiri celor care se implică

Cei care în perioada asta sunt implicați în viața cetății și ajută cum pot ceilalți cetățeni trebuie menționați și lăudați. celor ce au făcut posibil în doar 5 zile www.scoalapenet.ro : Centrul de Resurse în Comunicare, Asociația Techsoup, Teach for Romania și Seeding Knowledge Foundation, în parteneriat cu Ministerul Educației Naționale și cu sprijinul Kaufland… [mai mult]

Angela

Frumosi oameni, toate cele bune va doresc!

Adrian Mirica

Cei de la Code for Romania, care lucreaza in momentul acesta la 6 aplicatii utile pentru criza in care ne aflam.

andreiu

MediaPro Music încurajează și susține fakenews pe tema COVID 19

Scriam ieri de Mariciu că a făcut un clip în care demontează dileala lui Dorian Popa despre coronavirus, conspirații, nebunii, un fakenews făcut ca la carte, cu amestec de informații reale și fakenews-uri băgate din top. Aseară, Dorian Popa i-a dat clipul jos lui Mariciu, pe motiv de copyright, că a furat de la el… [mai mult]

un om

videoclipul e privat acum. nu mai poate fi vizionat insa e acolo sus. Il face public mai tarziu.

Val Vesa

Eu am facut ce pot: am dat report pentru fake news.