Ce facem cu demografia?
Ne ducem la vale cu natalitatea, din ce în ce mai puțini copii se nasc, lumea preferă să nu se mai lege la cap fără să-i doară și nici nu pare să avem vreo strategie națională de a rezolva chestia asta. Cumva, e boala întregii europe, populația devine din ce în ce mai bătrână, iar… [mai mult]
Ciprian
@Edy felicitari ca rezisti…
@pentru cei gen Phaff… probabil ca „sa faca statul” e o expresie care ii zgarie pe multi pe creier deja, dar asta nu inseamna ca nu trebuie sa ne ajutam intre noi, statul pana la urma suntem noi, plini de compasiune din ce vad… mai ales dupa epidemia asta ne-am umplut de compasiune si dorinta de ajutor, la modul >>X: – Äm o problema, ma puteti ajuta cumva, un sfat orice? Y: – Mori da-te dreacu’ <<