ca la noi

ca la noi

Pana unde merge respectul?

Am intrebat astazi pe twitter daca mai respecta cineva profesorii. Am fost surprins sa vad ca toti cei care mi-au raspuns au spus ca in general da, ii respecta, dar isi rezerva si o doza de antipatie sau ura pentru unii dascali. Intru totul de acord as spune. Imi vin si mie in minte cativa… [mai mult]

Marius Matache

Am o parere fixa: Respectul se castiga, nu se confera. Nici de varsta, nici de pozitie, nici de functie.

ca la noi

Soferul de RATB- Dumnezeul strazilor din Bucuresti

Stim bine cu totii ca daca pui un prost responsabil chiar si pe un capac de canalizare, se va considera seful dintre sefi, buricul pamantului si asa mai departe. Vedem asta frecvent la bodyguarzii din cluburi, paznicii de la diverse institutii si lista poate continua. Din aceeasi categorie fac parte si soferii de la RATB,… [mai mult]

Andreea L.

Poate tu ai fi fost excepţia. 🙂

Mariciu

Şi când mă gândesc că în copilărie visam să devin şofer de autobuz.. 🙂

ca la noi

Gandim cu bocancii

Sa presupunem ca nu sunt din Bucuresti. Vin dinspre Ploiesti, ajung din greseala pe Averescu la semafor la 1Mai si vreau sa merg spre Urziceni? Ce fac in cazul asta? Ca indicatorul imi arata ca pentru Urziceni trebuie sa fac stanga si pe urmatorul stalp sunt atentionat ca n-am voie decat sa merg inainte sau… [mai mult]

Mariciu

Da! Bine punctat! 🙂

ca la noi

Cum sa fii un artist modern?

Vorbesc aici despre Alexandru Arsinel. Da, jumatatea cuplului Stela-Arsinel care ne-a mancat sufletele ani de zile in noptile de Revelion, cu aceleasi scenete si glume ieftine. Si ala care acum apare in minunata reclama la Farmacia Inimiiii Catenaaa! Poate daca ar trece pe acolo mai des ar gasi si un remediu impotriva penibilului in care… [mai mult]

ca la noi

Wrestling- barometru pentru IQ

Aseara am cazat un prieten din Braila care si-a dus pustiul la marele eveniment de Wrestling ce a avut loc  la Sala Polivalenta. Dupa ce pustiul, de clasa a Va, daca nu ma inseala memoria, mi-a povestit cu lux de amanunte si cu un entuziasm de copil inocent tot ce s-a intamplat, cum s-au lovit,… [mai mult]

Mariciu

Românii oricum sunt nişte pelicani şi înghit toate fazele de genul „În ’89 am alungat securiştii”, „Moni l-a luat pe Iri din dragoste”, „Votul este pe bune (electoral sau cel de la Românii au talent).
De ce nu ar crede şi că Wrestling-ul este pe bune? 😀

ca la noi

Astia ne iau drept prosti?!

Ca sa fiu elegant si sa spun ca isi bat sexu de noi, asa, cu zambetul pe buze. Vorbesc aici de operatorii de telecom. Azi aflu ca la Vodafone trebuie sa ai credit activ ca sa poti folosi minutele si mesajele pe care ti le acorda o optiune activata. Nu conteaza daca ai 999 de… [mai mult]

George

si la Orange e aceeasi chestie cu minutele

Pavel

Ah! Am păţit-o şi eu, dar la Cosmote. Mi-a expirat creditul, mi-a luat şi opţiunea, care era activă încă câteva zile. Se pare că e o practică general valabilă.

ca la noi

Sa fim solidari cu statul!?

Am gasit pe Mediafax o stire care spune ca de la 1 aprilie se va scumpi energia electrica cu 1,8 lei la 100kW consumati. Suma nu este una de nesuportat, insa ce m-a frapat este motivul pentru care apare aceasta crestere de pret: „un cost suplimentar pentru pentru sprijinirea productiei de energie in unitati de… [mai mult]

stefan

pana una-alta, noi traim in romania. iar politica de dreapta sau de stanga exista doar in capul ideologilor ca tine, ca la ei toata politica se rezuma la „fa-te frate cu dracu pana treci podul”. sa nu crezi ca moare vreunul de grija ideologiei partidului sau a cetateanului de rand…important e sa mearga afacerile in continuare si sa faca bani pe carca noastra in timp ce noi ne certam si cautam explicatii pt iesirea din criza in care ei ne-au bagat cu buna stiinta.

BOGS

EDUARD o data ce am votat un partid de dreapta inseamna ca suntem deacord cu politica lor! (Cu toate ca multi au votat fara sa stie care este politica unui partid de dreapta si cea a unui de stanga)…

Si in Germania au scumpit multe produse in general cele alimentare pentru a ajuta modernizarea fermelor de acolo… asa ca nu va mai plangeti nu e doar in Romania!

ca la noi

pericole din strada

Azi am vazut cu totii ce s-a intamplat la Iasi. Accident de circulatie provocat de un tramvai pe care l-au lasat balta franele. A intrat intr-o coloana de masini si a facut praf tot ce a intalnit in cale. A si murit un om. Nevinovat. Mai sunt si alti raniti internati in spitale. Stirea completa… [mai mult]

ramicori

sa mai circuli cu tramvaiul, nimic nu mai e sigur, cu ce sa mai circuli, probabil cu o nava spatiala

Moldovean cu Blog

Am locuit in Iasi si adevarul e ca sunt tramvaie in care efectiv ti-e teama sa urci!!! Ai senzatia ca se zguduie din toate balamalele!

ca la noi

cu bovina la concert

Nu am sa inteleg niciodata de ce la un concert care se tine intr-o sala, gen Sala Palatului sau Polivalenta sau nu stiu unde se vinde bere si mancare. Poate doar ca sa aduni acolo toti betivanii si fomistii cu un pic de snobism in ei. In seara asta am fost la concert la Gotan… [mai mult]