ca la noi

ca la noi

Dragă Orange!

Ne cunoaştem de vreo 12 ani, am putea spune că deja avem o relaţie stabilă. Cel puţin aşa consideram eu până de curând, când ai început să faci fiţe şi ifose în ceea ce priveşte viteza de conexiune. Cu toate că te lauzi peste tot cu super viteze şi super conexiuni, mie îmi faci viaţa… [mai mult]

Andra

Dar nu numai Orange-ul. Telefonia mobila in general.

goodgamefelicia

Nu ai multe optiuni unde sa migrezi
ori vodafone ori cosmote =)

Eu cu vodafone nu am probleme
–Cu drag, Felicia

ca la noi

Cum văd eu problema cu Roşia Montană?

În primul rând, ţin să precizez că am încercat să stau cât mai departe de discuţie de-a lungul timpului pentru a evita unele discuţii inutile cu simpatizanţii ambelor tabere. Şi spun inutile pentru că asta sunt, atâta vreme cât doar se discută discuţii şi nu se trece la fapte concrete. Revenind. Am văzut isteria creată… [mai mult]

Cristina

Nu e problema ca stiu eu ce oportuniate turistica se distruge in zona…aici ai prins doar un punct de vedere.
Ministerul Mediului n-ar trebui sa-si dea sub nici o forma acordul, chiar daca doar suspecta un dezstru ecologic.
Gasesc ca esti un pic inconstient cu articolul asta si omiti intentionat esentialul.
Suntem multi care nu ne opunem exloatarii resurselor zonei, ci metodei propusa de RMCG pentru ca din datele presentate nu pot garanta sustenabilitatea ecosistemului zonei dupa terminarea proiectului.
Daca nu sunt acolo sau nu voi ajunge vreodata, asta nu inseamna sa ma doara-n cot, ca sa nu spun altfel

Mihai Papuc

Despre pensiuni ce zici? Nu sunt investiții? Eu când am fost la o astfel de pensiune am cumpărat de la magazine și chioșcuri din sat, am fost la cafea zilnic la localul din centru. Ba aș fi vrut chiar să cumpăr și ceva produse suveniruri, numai că n-am găsit așa ceva.

Ca mine vin mulți alți turiști. Duminică abia am găsit loc de parcare în piața din centru și la tăul Brazi.

ca la noi

Imbecili pe funcţii înalte

Cred că toată lumea ştie de scandalul meciurilor de la EURO 2012, cu sublicenţierea celor de la Dolce de către TVR. Scandalul a fost dezbătut cu vârf şi îndesat, au curs râuri de cerneală pe tema asta, nu mai are rost să mai povestesc şi eu. Oricum, toată povestea a fost de un românism autentic…. [mai mult]

Andrei

ai văzut măcar #muietvr pe twitter?

Stefan Murgeanu

„Cred că toată lumea ştie de scandalul meciurilor de la EURO 2012”

marturisesc ca habar n-aveam…

ca la noi

Sinuciderea unui oraş! Sau necrologul Brăilei

Iniţial nu voiam să scriu despre asta dar nu puteam lăsa să treacă episodul alegerilor locale de la Brăila fără să spun câteva cuvinte despre. Şi o să încep cu concluzia. O concluzie la care am ajuns luni dimineaţa, după ce am aflat rezultatele parţiale ale alegerilor. Brăila îşi merită din plin soarta. Merită să… [mai mult]

Andrei

de bine nu a plecat nimeni. diferenta se face intre a avea sau nu curajul sa o faci

Alexander

Ti-am spus ca nu-s postacul lui Stancu , ti-am spus ca nu sunt singurul care e constient ce e Diacomatu, dar daca eram eu in locul lui Traian ma fituiai de nu ma vedeam. Asa poate crezi de la altul

ca la noi

Când simţul proprietăţii e prea dezvoltat

Să presupunem că suntem într-o cantină. Mese multe, solniţe şi recipiente pentru piper (habar n-am cum se cheamă sau dacă există o denumire pentru ele) nu destule cât să fie pe toate mesele câte una. Ce facem în situaţia asta? Mergem să luăm de la masa vecină. Dacă îţi cer sarea, îmi zici că e… [mai mult]

Diana Leonti

E asa de prost dezvoltat acest principiu la unii oamenii, si cred vine din lipsa de educatie. Nu toti am fost invatati sa impartim lucrurile cu cel de langa noi si sa facem asta cu responsabilitate, mai ales cand vorbimd espre lucruri ce nu ne apartim, publice daca pot sa le spun asa.

ca la noi

Creativitate din partea Propaganda şi Activewatch sau prostie din partea candidaţilor?

Se dă următorul experiment. Nişte tineri sunt chemaţi la un interviu. Toate bune şi frumoase până când cei care iau interviul încep cu tâmpenii de genul zodii, eşti de la ţară deci eşti prost etc, nu avem încredere pentru ai pistrui pe nas şi ce au mai debitat ei acolo. La final li se comunică… [mai mult]

kim jong il

Tu nu ai inteles care e faza. E vorba de content moca. Au facut un spot gratis. 2 camere + niste studenti disperati dupa job + cativa acc mng plicitisti de job si pusi pe misto-uri. Trimis apoi brut la montaj – gata ai luat banul de la ong/fonduri europene. Iti dai seama ca l-au bugetat cateva mii de euro.

Sigur au fost si unii care s-au chisat in freza lor dar s-au pierdut la montaj.

ihearlights

Cum dau like la comentarii? :))

gg Ruben

ca la noi

Nu mai bine închidem teatrele?

Şi cam tot ce ţine de cultură, în general? Şi facem cârciumi pe spaţiile alea  sau altceva cu ele? Pentru că sensul în care se manifestă înteresul pentru actele culturale asta indică. O lipsă totală de respect pentru actul de cultură, pentru instituţii dar şi pentru cei implicaţi şi devotaţi. Exact când avem posibilitatea să… [mai mult]

stefan

jon, imi pare rau ca nici nu ai plecat la drum si deja sunt hibe mari la fstival. traim in romania si daca nu ies bani, nu investeste nimeni in nimic, cu atat mai putin de dragul culturii sau a frumusetii teatrului. macar cele care au ramas sa se joace, sa fie la inaltimea asteptarilor…in alta ordine de idei, d-zeu chiar are nevoie de casa aia mare, ca le-a zis el popilor la chiolhanul anual sa ii faca o casa mare mare mare…e gelos si el, adica popii schimba masinile si casele ca pe sosete si nu s-au invrednicit sa ii faca si lui o casuta poleita cu aur, numai a lui?

Teatrul Masca

Cultura fara bani, nu se poate! Cultura cu bani putini se face in Romania inca de pe vremea lui Ceausescu, asa ca aici ne pricepem cu totii 🙁 Pentru un spectacol de teatru ai nevoie de costume, machiaj, ilustratie muzicala (nu furaciuni de pe net!), afise si mai ales ai nevoie de actori, regizori si scenografi (nu mai punem coregrafii, compozitorii si cei care fac antrenamentele). Ori accestia din urma traiesc SI cu mancare si mancarea nu e gratis!

ca la noi

De ce nu am fost la Noaptea Muzeelor?

Cu evenimentul în sine nu am ceva, nici cu organizatorii, de asemenea. S-au gândit foarte bine şi se pare că rezultatele sunt pe măsură. Pe mine mă enervează efectul ăsta de turmă care se vrea coolness şi la care aderă tot mai multă lume. De ce e nevoie de o singură noapte pentru a vizita… [mai mult]

ioana

Pai unde ai vazut tu atata mediatizare pentru noaptea bibliotecilor? si in plus cine sa se mai duca? elevii care abia iau un 4 la simularea de la bac? studentii care trec pe la facultate doar pentru a prezenta moda? pensionarii care se plimba cat e ziua de lunga gratuit cu ratb-ul?

ca la noi

Cum îţi tai creanga de sub picioare în apropiere de alegeri?

Şi pentru că aşa e normal, răspunsul celor de la Obiectiv: Draga Andrei, am citit comentariul tau legat de site-ul www.obiectivbr.rosi as vrea sa stii cum stau lucrurile. Pana ieri, site-ul nostru a fost gazduit pe un server local, aflat chiar in redactia noastra. Fiindca traficul a crescut, iar serverul nostru era usor depasit, am… [mai mult]

Loredana Micu

In tara asta se intampla atat de multe lucruri ciudate incat nu mai mira astfel de situatii 🙁

Andrei

eh, atunci să fie doar o coincidenţă nefericită.

ca la noi

Dorel îşi confirmă statutul şi prezenţa

Aseară a venit marea şi temuta furtună pe care o aştepta toată lumea înfrigurată că va face nu ştiu ce ravagii. De fapt nu a fost nimic spectaculos, doar un vânt care a bătut mai tare decât la obicei. Cum bine zicea cineva pe twitter, am văzut ploi de vară mult mai supărate decât vântul… [mai mult]

Andrei

alta, prin militari

Cris-Mary

Din cate stiu s-a lasat cu o victima din randul muncitorilor.. Sau e vb de o alta schela?