ca la noi

ca la noi

Treabă românească 100 %

De ceva vreme încoace RATB a introdus posibilitatea plăţii prin SMS. Perfect, ăsta e semn că se aliniază cât de cât pe trend-ul vremurilor. Mie unul îmi este mai comod să dau un SMS şi să îmi iau bilet, decât să stau la coadă să încarc un plastic idiot. Problema este însă că opţiunea asta… [mai mult]

Yamasha

Bine ca nu stau in Bucuresti. Se pune si la noi in discutie sa avem astfel de taxatoare, dar va ma dura pana cand vor aparea prin oras. 😀

Radu Ifrim

Si eu cred ca este o mare nebunie de cand s-au introdus aceste carduri in locul biletelor…sunt oameni care nici macar nu stiu sa il valideze corect, de unde si trimisul de Sms-uri?

ca la noi

Ce se mai întâmplă prin ţară?

La Piteşti este anunţat 112 despre o posibilă acumulare de gaz metan şi de fapt era miros de varză acră. Comic sau tragic, nu ştiu ce să spun. În Vaslui alcoolul face victime. Colaterale. România 2012: în fiecare an apar 200 de biserici noi dar la fiecare 3 zile dispare câte o şcoală. Legea compensaţiei…. [mai mult]

paul

astea is un fel de stirile de la ora 5:)

Allure

Weekend plăcut, căci de alcoolemie vor avea grijă cei în cauză 🙂

ca la noi

Suntem snobi! Şi ne dăm singuri de gol!

Aseară eram la Beer O’clock la o bere cu doi prieteni. La un moment dat a trecut pe lângă noi solistul de la RHCP, urmărit de vreo 2 fotografi, un cameraman şi gărzi de corp. Nici urmă de fani/fane care să sară pe el să-i ceară autografe sau să facă poze cu el.  Îmi e… [mai mult]

ca la noi

Hehe…să (nu) ne facem griji pentru educaţie

După dezastrele de la Bac ne plângeam. Ba că e nasol cu profii, ba că e de naşpa cu elevii, ba că sunt de vină camerele…şi tot aşa. Din punctul meu de vedere, al omului care acum ceva ani a luat Bacu, trebuie să fii cel puţin imbecil sa nu iei măcar 5 la probele… [mai mult]

AlecsMih

In tara asta, acum nu se mai merita sa fii olimpic :))

AlecsMih

Cine vrea poate. Rupi din timpul tau si inveti, trebuie doar sa vrei 🙂

ca la noi

Să ţinem minte Londra 2012!

Da, să ţinem minte olimpiada de la Londra din 2012. Pentru că din punctul meu de vedere este ultima în care urcăm pe podium. Nu contează că o facem la gimnastică, sabie, haltere sau tir. Tocmai din cauza asta ar trebui felicitaţi toţi sportivii care ne-au reprezentat anul acesta. Buni sau răi, au dus numele… [mai mult]

Yamasha

Sa speram ca nu se va ajunge la asa ceva. Probabil ca am ajuns ca tara de mana a 3 a, dar uita-te la africanii aia care alearga de rup pamantul.

ca la noi

Să-i înjurăm, să-i scuipăm, să îi punem la zidul infamiei!

Da, pe sportivii români care sunt la olimpiadă. Cum căcat să le feliciţi pe fetele de la canotaj pentru că au ieşit doar pe locul 4? Sau cum să îi aplaudăm pentru locuri de 2 sau 3? Dă-i dracului de nenorociţi, ne fac de râs! Cam asta ne e mentalitatea şi nivelul. Timp de 4… [mai mult]

Vizitiu

Stiti ca acum cativa ani, un echpaj a calificat Romania la Mondiale,la canotaj, dar de concurat au concurat altele ?
Cautati in urma, doua fete au calificat Romania dar au participat altele care nu prea aveau nimic comun cu calificarea ……………………
Se fac si aici magarii, nu ca la fotbal, dar ….
Ca veni vorba de fotbal, sportul asta care in Romania e cam mort da-ne-ngropat, face ca niste non valori sa prospere financiar din cauza inculturii dobitocilor de-l cauta, din cauza acelora pentru care tiganu’ niculita, becali, sau cum e salam in muzica(era sa zic alimentara) sant considerati exemple, cum si botezatu e pentru dobitoci de alt nivel, tot vedeta ……….

ioan

Cand este o manifestare, indiferent de natura ei, se iau masuri de inchidere a drumurilor s.a.m.d. Daca se facea un program al circulatiei barcilor pe snagov, murea cineva? Cred ca nici Sorin Rosca Stanescu nu ar fi fost de acord si ar fi tipat de mama focului ca i se ingradesc drepturile. Dar la dreptul unui popor de a se mandrii cu rezultatele reprezentantilor sai cine se gandeste? Pe vremea lui ceausescu eram tari la canotaj, dar erau luate masuri de stimulare a pregatirii; acum? In numele democratiei si a drepturilor individului se duce totul pe rapa. cati dintre cei care tipa ‘JOS …X-escu! ‘au macar o vaga idee despre notiunea de DEMOCRATIE. In Romanica de zi, prin democratie intelegem ca fiecare face ce-l ‘taie’ capul. Suntem in periada de crestere; va ajunge si poporul acesta la maturitate! Doar sa nu ajunga prea tarziu, cand nu va mai avea …. TARA !

ca la noi

Faliment uşor şi lent

Ieri am fost să aştept pe cineva la gară. Nici un tren nu a ajuns la timp, ba mai mult, întârzieri peste întârzieri, de mai bine de jumatate de oră pentru distanţe scurte. Nu mai spun de trenurile internaţionale. Am pus poza şi pe facebook şi am avut parte şi de reacţii ostile, cum că… [mai mult]

Claudiu

Mersul cu trenul e o aventura. Eu merg cu trebul pe la noi doar cand nu ma grabesc si vreau sa experimentez chestii interesante 🙂
Apropo.. ieri trebuia sa spui si tu ca „esti cetatean european si ai drepturi !”.

ca la noi

Stomatologii, această rasă de neam-prost

Eu urăsc din tot sufletul şi cu toate moleculele stomatologii. Cu două excepţii, Anca şi Andreea, care au reuşit să îmi mai pondereze ura, în rest am întâlnit numai jigodii. Pe la 15 ani un deştept mi-a scos o măsea la care aveam infecţie aproape pe viu pentru că nu şi-a dat seama că e… [mai mult]

Claudiu

Eu n-am fost in viata mea la stomatolog.
Din pacate am 2 masele cam terminate, si cred ca in curand va trebui sa-mi iau inima-n dinti si sa vizitez unul…

Andrei

avand in vedere ca stau in Bucuresti, nu cred ca ma ajuta foarte tare, dar merci 🙂