andreiu

Chiar nu mai e nevoie de încărcătoare în cutii

Am realizat ieri că tableta luată pentru copil ( desene /jocuri în mașină) și pentru noi ( meciuri / citit) în februarie, pe 13, a fost încărcată până acum doar cu alte încărcătoare de prin casă, nicidecum cu cel original cu care a venit ea în cutie. Și am realizat pentru că am vrut să… [mai mult]

Sorin

Solutia e sa nu mai cumparam echipamente care nu au incarcare standard (USB-C PD in momentul asta). Am 2 laptopuri Lenovo pe USB-C, incarcatorul lor de 65W incarca tot ce misca prin casa la viteza maxima suportata de device-ul respectiv (in afara de device-urile vechi pe micro-USB, si de ceasul cu cablu proprietar).
Nu lightning, nu quick charge tzashpe (desi alea merg de obicei si cu PD), nu fast charge proprietar chinezesc, nu laptopuri cu mufa cilindrica, nu saptespe standarde de incarcare wireless, nu magsafe cu fallback la Qi de 7W.
Mai nou am descoperit beneficiile monitorului cu USB-C, bagi un singur fir in laptop si ai incarcare, video si hub USB. Merge si un docking station pe USB-C daca nu vrei sa schimbi monitorul.

Dan

Exact asta am patit si eu: imi încărcam tableta cu încărcătorul de la telefon si tarziu mi-am dat seama ca se incarca mult mai repede cu încărcătorul lui de 3A

liliput

Primii 5

S-au făcut deja 5 ani, ieri, de când familia noastră înseamnă 3. Nu știu când au trecut, cum s-au dus, nu-mi amintesc să ne fi chinuit vreun moment ( în afară de puseul de 3 luni), fie am avut noroc cu carul, fie ne-am setat alte așteptări ( de mai rău) și nu s-au legat…. [mai mult]

living rock

andreiu

Se întâmplă la Galați dar e bun și pentru Brăila: Festivalul Danube Rock Sounds

O chestie d-asta nu se întâmpla când eram eu la Brăila, pe vremea mea se aduna lumea ca la urs la 3SE și Cristiana Răduță, rock auzeai pe unde apucai, în cele 3 cârciumi de rockeri care erau în Brăila și Galați adunate. Așadar, în perioada 17-19 septembrie 2021, pe Plaja Dunărea din Galați, va… [mai mult]

Lau

Costul organizării este plătit de către primărie, sa fie bine……și ne mai miram ca industria muzicala este asa cum este ….

andreiu

Pe banii mei faci ce zic eu!

Ăsta e noul „eu te-am făcut, eu te omor!” din zilele noastre. Cea mai mare doză de uimire pe care am avut-o după ce s-a născut kiddo a fost să văd că nu toată lumea e normală la cap, că există încă părinți care țipă la copii, care îi infofolosesc la 40 de grade, care… [mai mult]

Rilache

Te-ai hotărât dacă pleci din țară sau nu?

Kulcsy

Asa ajung fetele sa aibe nevoie de 2h sa se decida cum sa se imbrace.

andreiu

Motorola Edge 20 -impresii

M-am jucat vreo două săptămâni cu Motorola Edge20 și am rămas super impresionat. E cel mai subțire și cel mai ușor telefon pe care l-am avut eu în mână, smartphone, de la Motorola Razor, alea vechi, de prin 2000. L-am folosit atât ca telefon principal vreo câteva zile dar și telefon secundar ( am băgat… [mai mult]

Maddame

*Dat wallpaper.

*Breathing intensifies

sport

O propunere pentru presa sportivă

Probabil nu sunt singurul care este deranjat când aude la calupurile de știri sau citește pe site-urile de specialitate că „jucătoarea româncă de tenis” a încasat un cec de ( introduceți aici o sumă mare în dolari) Lăudăm performanța, dar apreciem mai mult banii. Ia uite câtă avere a strâns din jucat tenis! Sute de… [mai mult]

Ender

sa zicem ca asta e cea mai mica problema. eu am cam renuntat sa ma uit la stiri sportive pentru ca totul se rezuma la fotbal. si nici macar din ala bun, fac aia 3 stiri legate despre o singura intalnire intre doua echipe de doi lei din asa zisul campionat intern si mai ales despre viata personala a fotbalistilor. e un fel de rtv, otv dar despre sport. ma rog, nici macar despre sport. gretos!

CatalinR

Pentru ca toate aceste persoane publice traiesc si se zbat ca sa faca avere. Toti politicienii apar in scena nu de dragul parlamentului, ci sa faca avere. Asta este scopul primordial. Cand moare unul, se trage linie si se face bilantul. Realitatea este cruda.

andreiu

Știți bancul cu avionul plin de atei?

Vorbeam ieri cu o prietenă medic care a avut norocul să lucreze doar pe secția de Covid a unui spital bucureștean și îmi povestea cât de des a pățit să vină pacienți cu covid în stare gravă, la ATI, care înainte erau convinși că acest covrig e o conspirație, că vaccinul le bagă cip, că… [mai mult]

Mugur

Pentru mulți boala asta nu exista în sensul riscului sau au avut-o și nu au simțit nimic. Nu le poți cere tuturor sa fie la fel de speriați ca tine. Exista și imunitatea naturala pe care o ignorați.

Alexandru

Ai dreptate, am trait eu insumi o experienta precum cea din avionul plin de atei. Pe de alta parte, asta nu inseamna decat ca multi suntem speriati si avem dificultati sa infruntam realitatea. Nu este nimic rational. Credinta aceea aparuta cand se prabuseste avionul nu este senina, nu urmeaza unei revelatii. Credinta aceea mai are un nume: disperare.