ca la noi

ca la noi

Există un motiv de bucurie pentru victoria PSD din București

În toată frenezia cu PSD, unicul partid din capitală, care practic a măturat tot în calea sa, cu excepția sectorului 1, mi se pare că am trecut mult prea ușor peste un aspect care ne-ar putea aduce o mică bucurie. Vorbesc aici despre sectorul 4, unde câștigător, din fericire, a ieșit Băluță, candidatul PSD care… [mai mult]

Andrei

A doua victorie este că, o dată cu alegerea Gabrielei, cresc substanțial șansele de a o vedea cu cătușe.

ca la noi

Băi nesimțitule!

Înțeleg, dacă ești bărbat, ți-ai cumpărat un câine ca să ai un partener de încredere, un prieten necuvântător. Nimic rău în asta, chiar de lăudat. Te înțeleg perfect, am și eu momente când urăsc oamenii și singurul cu care mă înțeleg este urecheatul. Înțeleg, dacă ești o pisi sexy și rea și singurică să îți… [mai mult]

max

Problema in mare parte este „nesimtirea” stapinilor, dar nu numai. Am un caine de talie mare, imi permit sa dau 1.65 lei pe un set de 30 saci de 18L (aia sunt cei mai mici saci menajeri) si 7lei pe „lopatica” speciala, DAR nu tot timpul pot sa adun ce lasa cainele in spate. In Constanta pana acum 2sapt, spatiile verzi din cartiere erau mici jungle, iarba si buruieni pana la genunchi, pline de gunoaie, etc. Cum pot eu sa adun rahatul dintr-o iarba pana la genunchi mai deasa ca paru meu din cap?!!? sa nu mai zic de faptul ca micile pubele de gunoi de pe strada sunt aproape inexistente si mi-am facut „traseu special” pe langa gunoaie, sa nu ma plimb cu 2-3 pungi de rahat dupa mine cate 10 minute pana le pot arunca.
Nu vreau sa iau apararea nimanui, dar parerea mea ca problema asta cu adunatul dupa cainele tau este printre cele mai mici probleme pe care le avem.
Stau in Tomis 3 (buricul Constantei, la 100m de unul din cele mai mari mall-uri din tara), aici sunt aproximativ 40-50 maidanezi, si cam 4-5 pisici la fiecare scara!!! oamenii le arunca pesti, carne, mancare de la balcon, e un jeg pe jos de zici ca traim in Zimbabue, si multa lume are impresia ca rahatul cainelui meu e marea problema?

AnaM

Mai nou, am calcat pe o punga cu rahat de era sa-mi rup gatul. Am vazut ca se poarta sa puna rahatul in punga si sa-l lase tot acolo . Asa ceva?!! Daca tot te-ai sinchisit sa-l pui in punga, ia nene si du punga aia la gunoi!

ca la noi

Reciprocitatea lui ”dar alții sar pentru noi?” ne omoară încet și sigur

Pe mine mă omoară chestiile făcute din reciprocitate condiționată de o acțiune a unei terțe părți, mă omoară să fac ceva doar dacă primesc altceva la schimb sau în compensație. Mă apucă toți dracii când văd comentarii de genul ăstuia de mai jos. Da, ne fac în tot felul. De multe ori pentru că dăm… [mai mult]

Noyb

Zizu, nu cred ca e vorba de corectitudine politica, ci de bun simt, de omenie. Da, „sa avem grija ce spunem, sa nu suparam, sa nu deranjam” – sa nu fim nesimtiti, cu alte cuvinte 🙂

Zizu

Ah, aceasta corectitudine politica…

Sa avem grija ce spunem, sa nu suparam, sa nu deranjam.

ca la noi

Adevăratele probleme ale Lianei Stanciu

Pentru că am terminat de rezolvat toate bubele din România, hai să ne apucăm și de căsătorii și de lupta împotriva homosexualilor. Pentru că ei nu pot avea dreptul la o familie, ei sunt obligați doar să plătească taxe și să accepte să fie huliți de tot felul de cretini, ca ăsta de la psd… [mai mult]

Florenta Tica

Si ti-ai propus sa circuli cu autovehiculele viitorului dand din coate si si jignind pe oricine nu e pe placul tau?
O atitudine specific romaneasca, comportament de strada.

ca la noi

Metrorex se poziționează deasupra legii.

În timp ce normele ISU sunt încălcate cu seninătate și siguranța cetățenilor care călătoresc cu metroul este pusă nonșalant sub semnul întrebării, cei de la Metrorex au descoperit niște probleme care trebuiesc rezolvate fără amânare. Asiguratul că toții câinii de la metrou poartă botnițe. Inclusiv cei care nu trebuie să poarte botniță, prin lege. Este… [mai mult]

Sabina

Tu lipseai =))

Ion

Aici este ORAS? :O wow, in oras trebuie să trăiască doar animale cu 2 picioare? Pari genul de țăran la prima generație de bucuresti care își urăște originile:))).
Dacă ești prost informeaza-te, câinele ala e mai mult o pisică si nu e in stare sa muște poate doar sa horcăie si să sforăie. Iar daca ii urasti pe bulldogi sau pe toti câinii te rog sa nu-ti mai exprimi parerile de om bolnav, aici era alt subiect si nu interesează pe nimeni ce poate debita o minte defecta de om frustrat bai cuckold.

ca la noi

Cum să nu impresionezi o gagică pe stadion?

Am fost ieri la Rapid- Brăila, în Giulești, pentru a susține echipa din moldova natală, alături de 2 prieteni. Meci de liga a doua, poate un pic peste medie dar nimic spectaculos. Aia e, mergem mai departe. În tribuna a 2a era însă un tip care a făcut deliciul intregii audiențe de pe partea aia… [mai mult]

alin

Totusi, o idee : majoritatea celor de varsta ei din ziua de azi isi pun poze nud pe facebook, dar cica „nu imi place limbajul vulgar”. Nu pare o contradictie ? :)) Adica sa se arate goale n-au stres, dar noi sa „nu vorbim vulgar”… :))

aha

spre arbitri 🙂

ca la noi

Câte un Oprescu e primar în aproape toate localitățile din țară

Când am fost prin țară cu #drumulcetăților am putut vedea cam care e situația în ansamblu a țării, nu doar ce se vede din goana drumurilor europene și naționale. Praf, pulbere fină. Drumuri făcute praf, nesemnalizate, nemarcate, fără parapeți sau indicatoare. Totul lăsat de izbeliște. Mi-au rămas în minte două exemple, care mi s-au părut… [mai mult]

Marian

Nu cred ca mica ciupeala are acest efect al lipsei de viziune. Lipsa de educatie are acest efect. Poate ei ar dori sa faca cate ceva dar nu stiu cum. Si nimeni nu ii invata.

ca la noi

Cum recunoști un român pe internet?

Simplu, e ăla care încearcă să îți explice că ești prost și greșești imediat ce intra pe internet. Apoi mai vedem noi, dacă e în stare să vină cu ceva constructiv în contrapartidă. Dar cel mai important e să știi că greșești pe internet și el are dreptate. Știți momentele alea când pune cineva o… [mai mult]

Leo

„Exact, prea puțini.”

Ai greșit cuvântul „niciunul”.

ca la noi

De câte cazuri #colectiv mai avem nevoie? Urmează #metrou ?

În toată avalanșa asta cu nenorociri ( ba dezinfectanți diluați, ba moartea fotbalistului, ba nu știu ce tâmpenii) mi se pare că trecem prea ușor peste o situație cu adevărat dramatică care poate avea consecințe nasoale rău de tot în cazul în care apare vreun incident nefericit. Și mă refer la metroul bucureștean, unde cei de… [mai mult]

Norbert Lars

si atunci au raspuns doar ca n-a fost si un raspuns pertinent, pur si simplu au dat din umeri

am cautat pe net sa vad daca gasesc momentul dar din pacate nu am gasit seamana insa cu situatia asta: „Trojan.FakeAlert.5[edit]
On March 20, 2010, computers running Bitdefender under 64-bit versions of Windows were affected by a malfunctioning update which classified every executable program as well as dll files as infected. These files were all marked as ‘Trojan.FakeAlert.5’ and were moved into quarantine. This action led to software and systems malfunctions that affected users around the world.[20] Bitdefender representatives announced the removal of the faulty update and a workaround for the users affected,[21] except for those using the 2008 version.[22]”

diferenta e ca in perioada respectiva firma era mai mica si a durat ceva. in cazul concret de care spun eu s-a rezovlat doar cu dezinstalarea de pe fiecare sistem a lui bitdfende. in era asta a vitezei e ceva usor, cand discuti de cate 2-3 sisteme /oras si drumuri de peste 400 km ca sa dai jos antivirusul pentru ca remote nu mai poti face nimic eu zic ca ar trebui sa cada capete. vezi cum e situatia, trebuie sa inveti ceva istorie ca altfel v-a trebui sa o repeti, acum sari ca ars la orice drob de sare si ceri capete, la urmatoarea problema de-asta cand e pielea ta in joc o sa intelegi ca mai sunt si situatii gri care nu pot fi tratate la modul da/nu chiar daca ar fi bine sa fie rezolvat tot

ps. si eu abia terminam facultatea atunci

Andrei

din 2003 pana acum au trecut 16 ani. eram inca in scoala generala atunci. no idea. insa, daca ai probleme, scrie fara griji la bitsy@bitdefender.com si ti se va raspunde promt! salutare!

ca la noi

Atunci când și modelele o dau în bară, la cine să ne mai raportăm?

Ascultam ieri dimineață matinalul de la SmartFm, realizat de Marius Tucă și Marius Manole. Dacă primul îmi este indiferent profund și total încă de pe vremea când apărea la tv noaptea, pe cel de-al doilea îl super apreciez și admir, știindu-l de mulți ani, de când debuta pe scena teatrului din Brăila. În altă ordine… [mai mult]

Nimeni

Cu ce e mai puţin penal KWJ? La fel de penal ca şi Voiculescu. Ne este preşedinte, asta ar trebui să te deranjeze.

Andrei

dimineata vorbesc numai tampenii aia de la matinal