De ce susțin suspendarea permisului de conducere pe viață
Pentru ca astfel de băieți șmecheri să primească o lecție. Și se vor liniști din făcut tâmpenii pe șosele. Ai făcut un accident soldat cu victime și ești vinovat? O iei pe jos de acum Ai făcut un accident soldat cu blocarea unui drum important, gen DN1, pentru că ai vrut să fii șmecher? Hai,… [mai mult]
Nicolae Ciobanu
Pentru victime da, ar merita. Restul sunt destul de bine reglementate. Și corupția dacă ar fi mai mica nu s-ar mai ascunde atâtea sub covor.
Altfel ai dreptate, în general, dar trebuie sa ne gândim ca un moment de neatenție, unul singur, ne poate aduce în astfel de ipostaze. atunci nu am fi la fel de stricți. Vreau sa aud măcar un șofer cu vechime care sa spună ca nu a fost minim o data la un pas de necaz.