ca la noi

ca la noi

drumurile noastre….poate?!?

Azi am facut un drum cu masina de la Bucuresti spre Braila. Si am realizat ceva care imi venise in minte si anterior insa nu am constientizat. Stim cu totii ca drumurile patriei sunt pline de hoituri de animale plesnite de masini. Si nu e deloc o priveliste placuta sa vezi din 300 in 300… [mai mult]

andreiu

Despre Club A

Am mai scris despre Club A si inainte. Si de rau si mai nou, si de bine. Pentru ca imi placea ceea ce se intampla in ultimul timp pe acolo, faptul ca au imbunatatit semnficativ ventilatia si acum nu te mai sufoci, ca au inceput o serie de evenimente aniversare de 40 de ani de… [mai mult]

Andrei

lasa ca e mai sanatos asa :))

Matilda

Ei… Eu mai incerc si cate un long island. Doar ca primesc suc.

andreiu

cultura 3600 de secunde

Multa vreme m`am declarat un fidel ascultator de Radio Guerilla pentru ca promovau cultura, muzica buna si ofereau o alternativa la armele de tampit poporul care se cheama si ele posturi de radio si polueaza eterul cu tot felul de farse regizate pe care poporul le haleste cu gura pana la urechi. Aveam o mare… [mai mult]

Andrei

@Raluca oricum ar fi, Atlasul avea alta prezentare 🙂

Raluca Duta

Eu cred ca au vazut ca a prins Atlasul de mitocanie urbana si s-au gandit ca prin jingle sa-i atraga pe neascultatorii de radio Guerilla. Ei sunt baieti faini, cred ca e doar o strategie. Sa speram ca nu o sa decline Atlasul in toate programele lor.

ca la noi

religiocracy

Observ in ultima vreme totmai multa lume, in general de sex feminin care citeste carti cu tematica religioasa, rugaciuni sau mai stiu eu ce. Nimic anormal pana aici, e bine ca lumea citeste si e la fel de bine ca vor sa o apuce pe calea pocaintei. Dar ce ne facem cu acele persoane care… [mai mult]

ca la noi

Pareri?

Am nevoie de o punctul vostru de vedere pentru ceea ce am sa spun mai jos. Parerea mea o sa o spun maine, desi va fi usor de intuit. In cazul in care esti oprit de politist dupa ce ai savarsit o contraventie si risti sa fii amendat pentru asta ce e mai bine sa… [mai mult]

Ionut Bunescu

Nu e deloc OK sa dai datele altcuiva. Am scris OK pentru a nu scrie alte cuvinte mai grele. Daca ii stii datele bine, inseamna ca iti e si prieten apropiat ceva. Le dai pe ale tale daca nu poti sa fugi :))

CezarV

Daca imi puneai intrebarea asta acum vreo 10 ani altul era raspunsul meu. Dar raspunsul e „sa-mi dea amenzi gramada , sa fie ale mele” ca oricum ma duc la tribunal sa depun contestatie si scap de amenda 😛

ca la noi

economie risipitoare

Cititind un articol de`al lui Chinezu in care spunea cum ar putea Oprescu sa mai economiseasca niste bani la buget, mi`a venit in cap un alt exemplu de risipa a banilor. De ceva vreme incoace, tramvaiul 32 nu mai ajunge pana la Piata Unirii din cauza unor lucrari la terasament parca. Cu toate astea, am… [mai mult]

ca la noi

junk food=junk service?

Aseara pe la ora 23 ma duc sa imi ceva de mancare de la restaurantul Springtime din piata victoriei. Intru, ajung la casa si comand un cheesburger si un pepsi. Ok, mi se preia comanda si mi se spune si cat ma costa. 9,5 lei. Perfect, scot bonurile de masa, ca sa dau un bon… [mai mult]

ca la noi

psihologul , ziaristu si bancherii

E fantastic cum la noi toata lumea isi da cu parerea la TV. Ma uit azi pe Realitatea si ce vad? O dezbatere despre fraudele bancare descoperite in ultima vreme la Brasov. Normal si de inteles, e un subiect care tine capul de afis de ceva zile incoace. Dar raman frapat sa vad ca in… [mai mult]

cafeauamara

the good, the bad and the ugly (truth) cam asa ceva…

ca la noi

farisei in CSR

Aflu azi in cele 8 ore de program corporatist o poveste ce m`a suprins si care mi`a facut ziua foarte nasoala. In cele ce urmeaza o sa povestesc ceva greu de digerat dar voi alege sa nu dau nume, desi una dintre parti ar merita sa fie improscata cu noroi la urmatoarele campanii de CSR… [mai mult]

Andreea

La fabrica la care amandoi lucram o mai noua decizie, la nivel local ce-i drept dar probabil tacit acceptata si incurajata, este de a nu mai promova/ angaja, in posturi relativ mai importante, femei pt ca… surpriza! la un mom dat raman insarcinate si uite-asa apar o gramada de „probleme” pe care, mai bine, sa le evitam…nu?!?!
Discriminarea este politica din umbra in HR in corporatii si cred ca nu numai…