ca la noi

ca la noi

Marketing macabru

Romania, tara marketingului macabru si a rating-ului necrofag. Nu ne intereseaza ca suntem intr`un mare cacat din toate punctele de vedere. Nu dam doi bani ca la iarna o sa inghete mii de oameni in case pentru ca preturile la caldura vor exploda. Ne doare in cot ca guvernul vrea sa monitorizeze tot ce se… [mai mult]

ca la noi

evaziunea si pensiile

Treceam ieri pe langa Piata Rahova si am ramas surprins ca zgomotul manelelor era acoperit de vanzatorii de tigari fara timbru, de contrabanda, bineinteles. Ma opresc in fata unui dintre ei si intreb cat e un pachet. Imi spune 7 lei. Si atunci imi pica fisa. Pai daca adunam 100 de pachete de tigari a… [mai mult]

Radu Panciuc

Cred ca pedeapsa e mai mare daca-i prind pe cei care fac trafic cu tigari. Nu stiu exact cat e dar in vama daca te prind iti confisca absolut tot, inclusiv masina 😉

ca la noi

Tara noastra`i o comoara

Ma tot uit cu interes pe toate canalele media la tot ce se intampla cu oamenii aia din Moldova ale caror case au fost luate de ape si care trebuie sa o ia de la capat in fiecare an cu constructia caselor. Sunt intr`o situatie in care nimeni nu si-ar dori sa fie si trebuie… [mai mult]