Si avem pretentii de jurnalisti
Ieri in cea mai citita publicatie din Braila apare un articol despre Cesaria Evoria care se pare ca va sustine concertul anuntat la Bucuresti. Numai ca in titlu se strecoara o greseala, de nepermis din punctul meu de vedere, a se vedea in poza. Asta in cazul in care nu au vrut sa spuna ca… [mai mult]
Pavel
Da, ar fi trebuit să se meargă pe un sistem cu „pedepse” pentru profesorul din generală. Dar ar fi o problemă, dacă un elev are în fiecare an profesor nou? 4 ani de generală, 4 profesori, pe care să-i scoţi în faţă şi să-l penalizezi?
Ar trebui să se înceapă întâi cu stabilirea unui contract cu o singură şcoală pe 4 ani a unui profesor şi nu mutarea lui în fiecare an pe unde se nimereşte. Astfel ştii cine-i vinovatul şi-l tragi la răspundere.
Dar poate eu chiar cer prea mult.