ca la noi

ca la noi

Cele mai bune bormasini de pe piata

Sunt cele care nu te lasa sa dormi dimineata, indiferent ca e week-end sau nu, ele isi incep recitalul la 8 dimineata si termina tarziu in noapte, dupa ora 22. Sunt mai rau decat broastele de pe lac sau greierii din gradina. Indiferent de vremea de afara, ele nu contenesc din a face galagie si… [mai mult]

criss-tyan

de hilti nu ati auzit?e ferrari al bormasinilor.am avut multe marci.hilti e cea mai buna

valeria

dom’le , maine mi-o cumpar :))))))))))))))))))

ca la noi

Moneda nationala a Romaniei

este oficial LEUL, cu subdiviziunea BANUL. Si paritatea este 1 leu=100 de bani. Incercam ca terminam odata cu preturi exprimate in RONI, RON, d-aia vechi si d-aia noi sau mai stiu eu cum? Din 2005 nu mai dam 7000 sau 10000 de lei pe o paine si nu mai platim nu stiu cate milioane factura… [mai mult]

ca la noi

Pregatirile pentru Craciun

Ar trebui sa inceapa NU de acum. Dar na, trebuie sa diluam noi spiritul si sa ne grabim ca fetele mari la maritat. Inca o sarbatoare dusa dracului pe mana marketingului.  In caz ca a uitat cineva, mai sunt fix 40 de zile pana la Craciun, adica pana pe 25 DECEMBRIE! Deci, ce mai importam?

tigara electronica

everybody remain calm !! if not then buy,buy and buy some more :))

newdada

important este sa nu mai importamm … 🙂

ca la noi

Ti-am pus pachetul la mecanic

Cam asta aud ori de cate ori ai mei imi trimit vreun pachet de acasa. De obicei se intampla sa mi se faca pofta de diverse gatite asa cum trebuie si cel mai comod e sa ii rog pe ai mei sa imi trimita. Sau diverse. De cativa ani se intampla asta, din ce in… [mai mult]

Catalin Grecu

foarte tare articolul bravo andrei :)))

VirtualKid

Ah, m-a uns pe suflet acest articol, mai ales pentru faptul ca mi-a amintit un sentiment din trecut, atunci cand asteptam inghetati bocna pe peronul din Gara de Nord sa vina acceleratul de Galati, dar mai ales nerabdarea cu care fugeam catre Grozavesti cu comoara….

ca la noi

Adica nu puneti scaunul de copil in fata

As obliga toti producatorii, sau importatorii sa traduca textul din fotografia de mai sus, text pe care il puteti vedea pe parasolarul din dreapta al oricarei masini care ruleaza pe soselele patriei. Bun, e onorant sa vezi ca respectivii de mai sus ne considera o tara de poligloti, dar daca cineva nu stie nici engleza,… [mai mult]

Paul

Nu pot sa zic decat: Bravo !
Un punct de vedere si o observatie pertinenta. Din pacate nu este singurul caz. Sunt multe obiecte electrocasnice de axemplu, care nu au traducere in limba romana in cartea tehnica, cu toate ca din cate stiu exista o asemenea lege. O lacuna care poate periclita viata utilizatorului in anumite situatii ! Dar…asta e, traim in Romania !
O seara buna !

ca la noi

Igiena in cluburi

Ma intreb de ce in cluburi sunt preferate toalete cu scaun in detrimentul celor turcesti. Si ma gandesc mai ales la fete, care na, nu pot din picioare. Vorbind doar de „number1”. In cazul in care te apuca nr 2 cumva, o toaleta din club e cel mai nerecomandat loc in care sa mergi, avand… [mai mult]

tigara electronica

Nu toate toaletele din toate cluburile arata asa,iar pentru cei care merg în astfel de cluburi cu astfel de toalete bănuiesc ca știu ce ii așteaptă și se rezolva de acasă cu un nr 2. :))

Andrei

kultur

ca la noi

De ce e bine sa nu te pui cu Biserica?

Pentru ca reprezinta o forta, pentru ca isi permite multe fara ca cineva sa ii atraga atentia sau sa ii ceara socoteala pentru actiunile sale. Pe langa trustul media, mertane, kile de aur, trecand peste modul in care ne obliga sa construim ditamai hardughia de cladire menita sa ne mantuiasca, mai nou face si adevarate… [mai mult]

stefan

„Dumnezeu are nevoie de bani, de toti banii tai!”-replica din „Zeitgeist”, mi se pare ca descrie cel mai bine institutia bisericii.

Stefan Murgeanu

„asociatia medicilor si farmacistilor ortodocsi” jesus…

ca la noi

Reprezentarea lui Dumnezeu, a dracului de profitabila

Bun, tocmai s-a incheiat la Iasi tampenia aia cu imbulzit pentru pupat niste moaste amarate. In afara faptului ca nu inteleg sensul pentru care te-ai calca la propriu in picioare sa pupi niste oase, a zis bine cineva pe twitter ca oricine ajunge acolo, oricat de sarac ar fi, lasa minim 10 lei pentru bunastarea… [mai mult]

Andrei

da mai, da trebuia sa ma insor ca sa ma pot infrupta din darurile bisericii :))

Stefan Murgeanu

vezi ce succes aveai daca faceai un seminar teologic in loc de Marketing… 😀

ca la noi

Mai raspund companiile de taxi la comenzi?

Mi se intampla tot mai des in ultima vreme sa am probleme foarte mari cand vreau sa fac comanda telefonica de taxi. Cei de la Taxi 2000 fie nu raspund deloc iar daca ai norocul sa iti raspunda cineva, dureaza minim 3 minute pana iti spune in cat timp vine masina. Asta daca ai noroc… [mai mult]

Cosmin

Nu am avut multe probleme cu cei de la Cobalcescu *TAXI sau 021/9451

ruxa

nu mondial, in nici un caz nu mondial. astia te lasa 5 minute sa astepti ca sa’ti spuna ca n’au masina.

ca la noi

City Fm => Click FM

Se dau doua melodii: Asta Si asta Va intrebati care este legatura intre cele doua? E simplu. O frecventa 106,2,  pe care pana de curand se putea auzi in Bucuresti Radio City Fm, din punctul meu de vedere cel mai bun radio de rock din tara. De curand, de cand a fost cumparat de mogulul… [mai mult]

bogdan

si eu sunt dispus sa platesc pentru continutul City FM

Cosminos

E bina ca mai emit pe net. Ma intreb cine mai sta sa puna muzica acolo si sa plateasca facturile.