Fracturi de logică cu resursele umane
Una peste alta e nasol în piață, văd o mulțime de joburi, primesc eu super multe cereri de recomandat oameni, e cam trist. Cine e bun deja e undeva bine, cine vrea să învețe și să performeze deja și-a găsit locul, au rămas pe afară ăia care nici cu munca nu prea, nici cu salariu… [mai mult]
Pluto
Pentru ambele parti.
Pe de o parte angajatorii pierd oameni valorosi din cauza unei prostii si dupa aia nu pot gasi pe cineva care sa ii inlocuiasca. Pe de alta parte angajatii care uneori chiar se ataseaza de proiectul unde lucreaza, se imprietenesc cu ceilalti colegi, etc.
Din pacate job hopping-ul este o chestie intalnita mult prea des la noi, dar este una din putinele metode de a primi un salariu mai ok.