ca la noi

ca la noi

Marketing: percepții și oferte la români

Mai devreme am avut o discuție cel puțin interesantă pe twitter pe tema unui cadou oferit de cei de la Elefant.ro, care oferă 90 de lei discount la o comandă minimă de 299 de lei, dacă te abonezi la newsletterul lor. E o campanie clasică de mărire a bazei de date dar și cu componentă… [mai mult]

Andrei

@radu corect

Nwradu

Nu uita de marea revolta „ati stricat ziua de Black Friday!” doar pentru că magazinele au îndrăznit să facă reducerile MAI REPEDE decât credeam noi că le vor face.

ca la noi

La ce folosește o pubelă?

Stau într-un bloc cu 4 etaje, ceea ce face ca ghena să fie într-o anexă și nu la fiecare etaj. Foarte bine amenajată, cu 4 pubele, întotdeauna curată, încuiată cu cheia să nu-și poată face culcuș boschetarii pe acolo. Cu alte cuvinte, civilizat. PUBÉLĂ s.f. Recipient în care se depun resturile menajere; ladă de gunoi portabilă. [<… [mai mult]

ca la noi

Cum se mai fură din maşini.

Am văzut mai devreme la Răzvan postarea asta, cu o nouă metodă de furt din maşini, prin parcările de la malluri. Pentru că reach-ul facebookului scade, mă gândesc să ducem vorba mai departe.   Post by Razvan Baciu. Mă întreb dacă eşti acoperit de lege, dacă îi dai vreo două la coaste şi îl duci… [mai mult]

ca la noi

De ce am continua să fim corecți față de stat?

Citeam azi cu amărăciune articolul din Ziarul Financiar care prezintă o realitate deloc senină și un viitor oarecum sumbru care se prefigurează pentru noi ca națiune în deceniile ce vor urma. Discrepanța salariilor, interesul din ce în ce mai scăzut pentru școală din partea elevilor, pentru performanță din partea dascălilor și lipsa totală de viziune… [mai mult]

soso

noi gramada suntem corecti cu maruntisi astia cativa bogatani vor da 2-3 tunuri si au facut paguba de 10 ori cat noi … nu mai merge asa

ca la noi

Acum e momentul pentru agroturism la Roșia Montană

Se pare că o mare parte din angajații RMGC au fost trimiși în somaj. Râdem, glumim, batem cu PET-ul în asfalt, dar 400 de oameni aproape au rămas fără job. Acum e momentul oportun pentru dezvoltarea agroturismului și pensiunilor atât de mult și de tare strigate la Universitate de activiști. Serios, acum ar fi momentul… [mai mult]

Alexandra

Puteau sa vina cu alternative si pana acum, ca nu ii oprea nimeni. Dar se pare ca bani de pensiune a avut doar seful ecologistilor, Eugen David. Dar strict parerea mea, pana sa ne ocupam de turism, ar trebui ecologizata zona. Din nou, nu activistii au miscat in acest sens, ci tocmai investitorul mult hulit

Catalin Popa

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Am ras cu lacrimi…tableta si iphonu’ 🙂 🙂 🙂

Mai nea Andrei, chiar te faci asa niznai???

Pai suntem noi prostii care sa credem ca de dragul „mediului pur” de la RM au iesit in strada aia si ca de acum va curge lapte si miere turistica???

Pana aici a fost distractia ong-urilor pe banii lui Soros, acum se muta spre fracking pe banii cine-mai-stie-cui…
Apusenii se depopuleaza, poluarea continua, iar localnicii vor continua sa sufere!

ca la noi

Dilemă de autobuz

Te urci în autobuz şi dai năvală către un loc liber. Te aşezi pe el şi stai acolo până pleacă autobuzul din staţie. Apoi te ridici ca să validezi cardul. Faptul că ai stat acolo 1 minut îţi dă drept de proprietate asupra lui? Dacă te ridici şi în urma ta se aşează altcineva, când… [mai mult]

just me

@Dragos: pentru ca nu ai curaj sa traversezi decat atunci cand esti sigur ca esti vazut de conducatorul masinii. Pentru ca masina, cf legii, ar trebui sa reduca viteza in dreptul trecerii de pietoni.

Andrei

@dragos de prosti. atat ii duce capul

ca la noi

Lăudaroșenia exagerată al demnitarului român

  Dintotdeauna ne-a plăcut să exagerăm un pic sau să ne umflăm un pic în pene când vine vorba despre serviciul nostru. Cumva e bine, e sănătos să fii mândru un pic de ceea ce faci. Doar că este o problemă atunci când începem să exagerăm. Am văzut ieri vreo 3 ambulanțe în trafic pe… [mai mult]

Dan

Adevarul e ca pe pagina asta scrie „Andrei” de vreo trei ori: in header, sub titlu si sub articol. Ca sa fie treaba treaba :))

soso

mare dreptate

ca la noi

Întrebare pentru sfinţii părinţi

Citeam astăzi îndreptarul pentru spovedanie al bisericii ortodoxe şi mi-a sărit în ochi o atitudine ce este considerată a fi păcat dar care este din plin adoptată de iluştrii ambasadori ai divinităţii printre muritori : Sunt necumpatat(a) în cheltuieli. Dau bani pe lucruri de lux, care nu sunt strict necesare.   Şi acum, dacă ne… [mai mult]

stoian

sunt cumpatati doar in cluj daca nu ma insel o cruce de 25 de mii de euro cea mai mare din romania tot cumpatare se numeste nu? si daca tot nu ma insel s-ar putea sa o mute pe cea de pe caraiman pe vreuna din catedrale… suferim de grandomanie cum poti sa inveti pe altii la cumpatare nefiind tu cumpatat?