Atenție la discursul politicienilor: tot spre est virăm și noi
Nu comentez rezultate de alegeri, ce și cum. Observ doar avântul pe care îl ia discursul anti occidental și la noi. Începem softcore, mai cu o aluzie, mai cu o chestie infiltrată în discurs, mai cu o nuanțare și, până la urmă, ajungem cu pași repezi spre discurs anti occidental, anti capitalism, anti chestii civilizate…. [mai mult]
PSD nu s-a adresat niciodată elitelor. A avut mereu același discurs: „Nu ne vindem țara!”. Și trebuie să spun că s-au ținut de cuvânt. Nu au vândut-o, au dat-o pe gratis. Sigur, contra unui comision livrat la partid.
Acest mesaj prinde la oamenii simpli, fără prea multă carte. Oameni care erau gata să iasă în 90 în stradă și să bată tot ce nu era pro-Iliescu. Oameni care nici acum nu înțeleg de ce a fost închisă fabrica unde lucrau…
Lucidu
PSD rulzz prin prisma tehnocracanatilor-impotenti adusi de tinerii frumosi si beliti!
Asta este realitatea.Vivat pretenia Trump&Putin!
Luptam pt. pace!