Articole despre: andrei

andreiu

Am ajuns şi la lopată

Uneori e bine să experimentezi şi chestii noi sau pe care nu le-ai mai făcut de multă vreme, doar pentru a te deconecta de cotidian, stres, griji, task-uri şi alte alea. Aşa am făcut eu săptămâna trecută când am fost pe parcelele Lay`s de la Tg Secuiesc. A fost cam ultima etapă a duelului dintre… [mai mult]

andreiu

O săptămână mai târziu #varaincap

Săptămâna trecută plecam alături de o gaşcă nebună în cea mai nebună excursie din ultima vreme. Ne-am luat #varaincap şi ne-am dus la mare, provocarea fiind să supravieţuim 3 zile doar cu doze de Pepsi. Ca rezumat, sentimentele trăite au variat, în ordine cronologică, cam aşa : entuziasm, nerăbdare, teamă, satisfacţie, bucurie şi regret. Regretul… [mai mult]

scurte

Ucenicie nu am mai făcut până acum

Vineri dimineață a fost prezentat la Neatza cu Răzvan și Dani un proiect al lui Nicolai Tand, adică tipul ăla haios de a fost jurat la Top Chef. El a ales să își ia doi ucenici în ale bucătăriei, s-a orientat spre tânărul Andrei Leonte și spre mine. Când m-a întrebat, am zis da fără… [mai mult]

Sabina

Hai ca iti sta foarte bine in halat 🙂

andreiu

Câteva despre Munchen si despre Radler

Am ajuns de vineri seara în Munchen şi în 2 zile am reuşit să îmi formez o mică părere cât de cât obiectivă despre oraş, oameni şi bere. Dar să le luăm pe rând. Oraşul este destul de frumos, are un centru vechi care seamănă destul de tare cu centrul vechi de la noi, cu… [mai mult]

Gabriel Ursan

Te-ai luat cu nemții patrioți la discuțții despre bere, fie și în engleză, dacă zici că germana e fizică nucleară :)? Dacă da, probabil ai observat că nemții din Munchen țin la brand-urile lor de bere mai mult decât la echipa de fotbal :). Eu asta am pățit când am fost în Munchen acum vreo 3-4 ani parcă și am rămas uimit de cât de mult țin nemții din zona aia la valorile lor.

Andrei

am incercat si radlere facute in-house dar si imbuteliate, luate din comert. Al nostru este peste. Nume nu as putea sa iti dau, avand in vedere ca limba germana imi este la fel de cunoscuta ca si fizica nucleara. cat despre expresie, na, oricum as fi dat-o, ar exista suspiciuni si sprancene ridicate.

andreiu

Transilvania şi secretele ei!

Oricât am încerca să spunem că nu e aşa. Transilvania este una dintre cele mai frumoase regiuni ale ţării. Influenţa vestică şi-a pus amprenta destul de tare şi de frumos pe cultura, arhitectura şi obiceiurile de acolo încât de foarte multe ori după ce treci Carpaţii ai senzaţia că ai ajuns în altă ţară. Cu… [mai mult]

andrei crivat

va multumesc 🙂

mișto

Despre noul Ford Kuga!

Pentru că eu nu am putut ajunge la evenimentul de lansare al noului Kuga, l-am delegat pe prietenul Andrei să mă înlocuiască. Să vedem cum i s-a părut lui maşina: Draga domnule, M-ai rugat saptamana trecuta sa-ti povestesc ce prima impresie mi-a lasat noul Ford Kuga. Inainte sa ajungem la asta, tu ma stii, conduc un… [mai mult]

Arhi

nici un cuvant despre culoare, despre cum se simte in scaun, despre daca e misto sau nu? pfft, ce review e asta, mosule??

andreiu

Despre comunitate. Şi vecini.

De la început trebui să spun că eu am avut parte de o copilărie tare frumoasă. Nu că s-ar fi putut altfel în Brăila, dar voiam doar să mă asigur că toată lumea a aflat asta. Şi când zic asta, mă refer la faptul că am fost cam prima (de)generaţie de tranziţie între offline total… [mai mult]

Pamfletarul Orb

Fiecare copilarie are nostalgia ei… Nepoata mea, spre exemplu, m-a intrebat cum am trait fara role, internet si Coca-cola… Fiecare copilarie este sau poate fi un subiect, dar nu agreez ipocrizia celor din „generatia cu cheia de gat”, desi am fost „fondator” :-)pentru ca nu putem ignora evolutia…, schimbul de generatii.Firesc, pana la urma!

stefan

fiecare „gasca” are povestile ei, cu nebunii ei si cu nazbatiile ei. pacat ca cei mici vor cunoaste castelul si gornetele doar din povesti iar cocotatul in pomi li se va parea sport extrem.

andreiu

Am recoltat, urmează fabricarea de chips Andrei Cismaru by Lay's!

În weekend-ul care tocmai s-a încheiat am fost din nou la plantaţia de la Târgu Secuiesc, pentru a recolta cartofii de i-am plantat în primăvară. Bineînţeles că ai mei cartofi au fost printre fruntaşi, mai ales datorită soiului Hermes, un fel de Zeus al cartofului, care creşte foarte bine în condiţii vitrege de secetă (cum… [mai mult]

Allure

Felicitări în cazul acesta și mult succes în continuare! Sau…mînca-ți-am chipsurile :))