test de credibilitate. cumperi sau nu?
Am pesedit poza asta de la Vali de pe twitter. Pentru cine nu știe, tipa este soția lui Speak, au concurat amândoi la Asia Express, au fost finaliști și este, overall, o tipă decentă ca prezență, fără snobisme de divă de instagram, cum vedem prin alte părți. Întrebarea pe care o pun este despre inspirația… [mai mult]
Da’ cu ce incurca unghiile alea la spalat vasele? Ca vasele le speli cu buretele, nu racai cu unghiile. Si eventual porti manusi.
Am spalat vase si am frecat cada si veceul cu unghii mai lungi de atat. Unde mai pui ca, fiind din gel, nu se rup.
On topic: Am masina de spalat vase, dar mai spal si la mana, ca nu orice merge bagat la masina.
Oricum, asta nu e un exemplu neaparat negativ, oricine mai spala un vas, cred ca si Jennifer Lopez mai clateste un pahar la chiuveta, o data la 5 ani, d’apai oameni normali de la noi. Speak a dat un interviu de curand si povestea ca ei doi sunt oameni normali, care se gospodaresc ca orice alt cuplu. Unghiile ei mi se par motiv de ipocrizie, sa o judecam dupa ele. Eu am avut unghii de genul, am o prietena care are doar unghii din astea, arata cam ca Stefania si zbarnaie la treburile casnice, unde mai pui ca are si copil. Nu’ tre’ sa ai unghiile taiate pana la carne, sau sa arati ca nevasta lu’ Firicel din Las Fierbinti, ca sa te califici drept gospodina. Unele stim sa calcam si rufe, sa dam cu mopul si sa fim si frumoase.
As fi pus la indoiala daca facea reclama la o anumita vopsea de par de la supermarket, sa zicem, stiind ca ea se vopseste la salon, nu acasa. Ca tot vorbim de Jennifer Lopez. Nu o vad pe ea sa se spele pe cap cu sampon de la L’oreal, ea fiind imaginea lor. Sau pe Selena Gomez cu Pantene.
Alex
@jupaneasa
Cine bula mea e speak și minoritara asta? Cum sa dai citate din ei? Frumoasa și gospodina poate ești, dar bidonul e gol..