Marile așteptări deșarte
Ne vaccinăm! Hai să ne vaccinăm cu toții, să scăpăm de covid și să revenim la normal. Mă uitam la hunger game-ul declanșat cu etapa a 3a de vaccinare și la cum s-au călcat oamenii în picioare ( digital) să prindă un loc la vaccinare, unii dintre ei la 500 de km distanță de casă…. [mai mult]
Rox
Mie mi se pare sincer normal sa nu poți masca in aer liber. Nu prea înțeleg obligativitatea măștii pe strada, acolo unde nu e aglomerat.