Să scădem taxele cetățenilor care fac ce ar trebui să facă autoritățile
Am mai discutat despre rolul statului, dacă mai există vreun rol orientat către viața cetății și nu doar a fanarioților. Înțeleg importanța pilonului caritabil, a implicării, a voluntariatului, ajutorarea celor nevoiași sau suportul celor talentați fără posibilități. Dar nu pot să nu mă enervez cum de multe ori responsabilitatea este aruncată spre cetățeni, în sectoare… [mai mult]
Justin
Foarte bine spus! Eu de exemplu m-am saturat de cate deseuri am adunat dupa toti nesimtitii, gata nu mai ridic o hartie de pe jos daca e aruncata de altii, sa curete cei de la salubritate ca si asa se plimba toata ziua cu pubela dupa ei prin oras si doar cauta prin tomberoane. In afara localitatilor la o saptamana dupa ce se strang mizeriile e plin iar in aceleasi locuri. Pe autoritati chiar le doare in dos. Ne iau de prosti in toate domeniile. Vb de zone din jud. Bihor, cred ca e la fel peste tot