andreiu

andreiu

De ce avem nevoie de mai multe festivaluri în România?

M-am întors ieri de la Cluj, unde între munci am fost și la Untold. Unde a fost chiar mișto, chiar dacă nu sunt eu neapărat în targetul muzicii de la scena principală. Zic doar de scena mare, unde au fost și Faithless și Armin și Parov Stelar, pentru că la celelalte scene puteai să vezi… [mai mult]

Andrei

timp de 3 zile se petrece 24h/zi pe strazi

Raiiar

Gălăgie = tauri alergând pe străzi
Trecând peste faptul că e tradiție și ăia vot să îl închidă în curând.

Sper că vorbeai de altul.

Cum te-a angajat Talpeș, esti nepotul lui?

andreiu

Invazie de pokemoni la Cluj-Napoca

Azi începe UNTOLD la Cluj, probabil cel mai mare festival din România. Ieri era deja o coadă imensă la ridicat brățările pentru acces la festival, orașul începe să se aglomereze încet încet și deja începe nebunia. Am căutat și pokemoni ieri, că sunt abia la nivelul 7, e destul de bună situația, ai de unde… [mai mult]

Marian

Atentie marita iubitorilor de muzica electronica si jucatorilor de pokemon, la festivalul Untold de la Cluj, unde deja majoritatea prietenilor mei au ajuns, Rexona ne face o surpriza frumoasa!

andreiu

Hai să o zicem pe bune: gagicile luate în cârcă la concerte sunt la fel de rele ca steagurile fluturate

La ultimele concerte la care am fost nu am mai văzut să se fluture steaguri. Am înțeles că nu se mai dă voie pentru că reduc vizibilitatea celor din spate care nu mai apucă să vadă nimic din ce se întâmplă pe scenă. Perfect de acord, și eu am avut momente anul trecut la SummerWell… [mai mult]

alin

Cum sunt rele ma ?! Tu nu vezi ce bna e parasuta aia in galben ?! :))))

Somebody

Draga Laura, concertul nu e sala de cinema sau de spectacole. Poate se intampla ca o pitica de 1,50m chiar sa nu vada ce se intampla pe scena. Acum ce sa faca? Sa-l traga pe prieten de mana la fiecare minut si sa intrebe ce se intampla pe scena? Sa nu se mai duca la concerte ca e interzis urcatul in carca? Asta e moda de cand s-au inventat concertele (uita-te la concertele dinainte de explozia Internet).

Cred ca tu esti haterita acum.Nu-ti convine, muta-ti hoitu’ mai la hais sau cea si aia e. Si mai inteleg ca e la moda acum sa urasti pe cei care pozeaza sau filmeaza; eu unu nu fac asta, dar pe de-o parte ii si inteleg. Social Network chiar asta inseamna: sa se laude pe unde au fost cu cat mai multe dovezi ; priveste-o ca pe o evolutie tehnologica.

Asa ca daca scrii comentarii pe diverse bloguuri, doar de dragul de a-ti promova propriul blog, mai bine scrie si tu ceva mai inteligent, ca toti suntem buni sa plangem dar pun pariu ca si tu faci la fel.

andreiu

Am încercat cabina de fericire de la zoot.ro și funcționează chiar bine

Având în vedere că se impuneau niște cumpărături mai consistente, care să mă scape de grija umblatului după haine o perioadă de timp, am delegat sarcina cumpărăturilor către doamna Cismaru. Căreia cel mai comod i-a fost să intre pe zoot, să comande 11 chestii și să le cheme la cabina lor de fericire de la… [mai mult]

Mark

Din pacate… Cabinele de Fericire se închid. „Cabinele de Fericire s-au închis, dar livrăm în continuare fericire la domiciliu sau la birou.”

Andrei

inca nu i-am scos, dar probabil o sa ii iau si afara

andreiu

Online ca online, dar niște customer relationship offline mai fac brandurile?

Observăm cum brandurile fac eforturi mari pentru a avea o prezență online impecabilă. Atât în social media, cât și pe asseturile proprii, cât și la nivel de PR, totul trebuie să fie spotless. Unul dintre kpi pe care îi au multe companii este răspunsul cât mai rapid la mesajele primite pe facebook sau pe twitter. Avem… [mai mult]

Hater#345

…sau sa fie sincer si ne-sablonizat. Complicata treaba

Catalin Schaer

Comunicarea offline e mult mai dificila decat cea online si ai nevoie de oameni mult mai bine pregatiti pentru asa ceva. Ca sa te faca sa il crezi, eventual sa cumperi ceva de la el, omul ala din front-desk chiar trebuie sa fie talentat la comunicare.

andreiu

Cum faci lumină cu ajutorul apei?

Răspunsul e la finalul articolului Acum ceva ani, să tot fie vreo 5-6, stăteam într-un apartament foarte mare și frumos din Crângași. Foarte frumos la el era că avea o cameră cumva pe nord-vest și acolo era aproape întuneric mereu. Am ales eu camera aia, am zis că e ce trebuie pentru mine. Doar că… [mai mult]

andreiu

Am încercat o înghețată cu ghimbir și mi-a plăcut

Ieri am ajuns pe la nou deschisa gelaterie Gran Gelato din Floreasca. Ca reper, e fix peste drum pe Vacamuu, dar o găsești ușor după cornetul uriaș de la intrare. Arată foarte bine, meniul este bogat, au niște specialități chiar tari ( înghețată cheesecake, spaghette de înghețată) dar ce mi-a atras atenția a fost înghețata… [mai mult]

Madalin

N-am mancat pana acum cu ghimbir, suna bine! Preferata mea este cea cu fistic sau pepene galben. 😀

andreiu

Da, o să păstrez câinele cât o vrea el să trăiască

Una dintre cele mai dese întrebări pe care le primim în ultima vreme, de când a început să afle lumea de venirea succesoarei la tron, este asta cu câinele: „și, ce faceți cu Tony? Îl dați?” Șoc și groază când le spunem că nu, câinele nu pleacă din casă. E al nostru de când era… [mai mult]

Malina

Aceiasi intrebare tampita ( parerea mea) am auzit-o si noi anul trecut de multe ori, poate chiar de prea multe ori. Catelusa a stiut inaintea mea ca sunt insarcinata si asa am decis sa fac un test de sarcina ( mai pierdusem o sarcina si stiam cum se purta atunci cu mine). Acum juniroul are 8 luni si se joaca impreuna, ea ii aduce nepretuitele ei jucarii si le imparte cu el, ea il latra intr-un anumit fel si el rade cu sunete colorate de fericire. El a inceput sa misune ca rama prin casa cautand-o pe ea. Viata este minunata cu un pui de om si cel mai bun prieten al omului.
Nastere usoara!

Laura

Felicitari! Pentru noul membru care vine,pentru cel vechi care ramane.Felicitari!

andreiu

Chestia mișto a zilei: Concert Vama început în București și terminat în Vama Veche

S-a întâmplat vineri seara, fanii trupei Vama au avut ocazia să participe la un concert început în București, oprit la jumătate, urcat în autobuze și plecat în Vama Veche, unde a continuat de unde a rămas. La idee s-a băgat și Pepsi, care mai arată o dată ce înseamnă să fii un brand cool și… [mai mult]

Marian

Da. Pepsi! Cred ca e cea mai misto idee de… nici nu stiu cum sa ii zic. Ca implicare nu e. A, de activare, cum spun astia din media. Si au ales exact omul care ar fi putut genera dezinvolt chestia asta. Asta e generatia care pleca spontan la mare sau la munte chiar din fata blocului.