Dilemă de autobuz
Te urci în autobuz şi dai năvală către un loc liber. Te aşezi pe el şi stai acolo până pleacă autobuzul din staţie. Apoi te ridici ca să validezi cardul. Faptul că ai stat acolo 1 minut îţi dă drept de proprietate asupra lui? Dacă te ridici şi în urma ta se aşează altcineva, când… [mai mult]
just me
@Dragos: pentru ca nu ai curaj sa traversezi decat atunci cand esti sigur ca esti vazut de conducatorul masinii. Pentru ca masina, cf legii, ar trebui sa reduca viteza in dreptul trecerii de pietoni.